Hlúpy poplatok – Iba Tma v banke

Spočiatku si dovoľujeme všetkým slepcom, neviďochom, úplne tmíkom, ale aj slepúšikom poblahoželať k “Svetovému dňu nevidiacich” 13.11.
Prekvapili a zamrzeli vyjadrenia zo štátnych médií vo forme RTVS, že oslavujú všetci čo majú ťažkosti. Nuž mali by si naštudovať ako to s týmto dňom bolo a potom uvážlivejšie informovať verejnosť! Aj náš portál IbaTma Vám všetkým želá , aby ste nesedeli doma pri televízii či rozhlase, ale aby ste mali odvahu sa zapojiť do všetkých spoločensko prospešných procesov.
Poďme ale ku meritu veci – banky!
Uvediem spomienočku, ktorá možno poteší, prinesie pousmiatie, alebo prinavráti myslenie, nie pud živočíšstva.
V predošlom režime mzdové účtovníčky vypočítali mzdy a v jeden deň, alebo dva, si ich vyzdvihli všetci tí, ktorí boli u nich účtovaní. Tejto prehistorickej ekonomickej operácie sme sa zbavili. Ale za akú cenu? Mzdu Ti pošle zamestnávateľ na účet a banka, tí bezduchí polo-zločinci už zarábajú. Za to že tam peniaze prišli, šup. Za to že máš u nás účet, šup. Za to že sú periodické platby, šup.
Potom príde zahraničný majiteľ, pozrie koľko sa vybralo, hodí do tašky a ide si v pokoji hrať ďalej golf, alebo lietať na svojom súkromnom tryskáči.
Banky sa neodeli do podpory hospodárstva, ale do podpory megalománie s názvom poplatky, poplatky a poplatky.
No poď mladý človiečik urob, či zriaď si účet a do konca života sa nezbavíš nás a nami vytvorených dlhov, nachystaných pre Teba. Čo na tom, že klientmi sú slepci a že nevedia obsluhovať platobné karty, alebo výbery z bánk, ako všetci. Nie sú majorita, tak si ich nevšímajme…
A teraz srdce správy: V susednom štáte, ktorý náš futbalový sen včera riadne vypláchol a ukázal, ako že sa to behá po trávniku, zatiaľ čo náš debatujúci klub postávačov a zahraničných legionárov nebol schopný ani gólik streliť a je na hanbu, že vláda našej Slovenskej domoviny vyhlasuje, že len 50 miliónikov bude stáť nový futbalový štadión a to už vieme že 30 miliónikov mala stáť rekonštrukcia hokejového štadióna, ktorá pri konečnom zúčtovaní zastala na čísle 93 miliónikov a nikto nikde nie je za toto zodpovedný, a ani mu neprepadol majetok v prospech štátu, za to že nepozná ani len základné ceny a nie to ešte nebodaj neokradnúť štát alebo nezvýšiť jeho už aj ta beznádejný štátny dlh, ktorý nikdy žiadna vláda nebude schopná splatiť! Takže vyššie uvedená Česká republika má anketu najstupidnejší po ľudskejšie najprimitívnejší či najsprostejší bankový poplatok. Možno si dohľadať, ktoré to boli v minulých rokoch a pri poznaní aj v našej krajinke ostaneme.
Už roky odoberáme časopisy z ich “múdrejšej” kvalitnejšej a pohotovejšej knižnice pre nevidiacich. Tohto roku bol výber stanovený podľa ich obchodných podmienok na 180,-Korún českých. Beriem účet do ruky a poď ho zaplatiť do banky. A tu ho máš podnikanie po Slovensky. Za uvedených 180,-Kč bol poplatok za prevedenie transakcie z bežného bankového účtu 20 euro!!!! Najprv som myslel, že dotyčná mimochodom totálne preprasatelá dáma žartuje, ale stála si za svojím. Je to poplatok do zahraničia a takto sú nastavené podmienky Slovenskej sporiteľne pre svojich klientov pri platbách do zahraničia! Úžera, krivota, lakomcovstvo, bezcharakterný obchodný ťah. Ako pomenovať ešte takúto banku, ktorá drží a drancuje naše úspory a kašle na teba klientík ty Slovenský!
Prekvapenie, vzali sme účet a pošli do zariadenia mimo zderský bankový sektor a bola ním pošta. Tu sympatická štíhla energická ženička bez problémov povedala jedenásť euro aj s prepočtom. Pre tých menej počítavých aj spočítame bankovú úžeru ku poštovej službe.
Banka poplatok 20 EUR plus 180 Kč prepočítaných aktuálnym kurzom spolu výdavok: 8,30 eur takže v banke spolu 28,30 eur.
Pošta za zaslanie a prepočet 11,- Eur. Pomenujte si sami čo znamená pre človeka s priemernou mzdou 500, 600 EUR tých 17,70 EUR za ťažko vykonateľnú ťažko zdokumentovateľnú prácu odvedenú v našom totálne pokrivenom bankovom sektore. Ministri tejto a  aj predošlých vlád len mávali vlajkami s názvom dane, dane a dane a vôbec nevedia kto, a hlavne čo, tvorí hodnoty v každej spoločnosti. Inak by nepripustili takéto hlúpe zderstvo. Ale čo, veď sme na flekoch len na tri štyri roky a zavtedy si musíme kúpiť hodinky za milión, jachtu, domy, pozemky, nie? Dobre som tu na Slovensku?
Aj napriek tejto negatívnej skutočnosti dúfame, že obsah informácií o hnutí nevidiacich z vedľajšej republiky bude stále na kvalitnej úrovni. No a nám tu doma ostávajú len otázočky, načo že sú banky, kde máme svoje úspory v súkromných rukách? kto že to tak efektívne privatizoval naše banky? Kto že rozhodol o ich oddĺžení. Nuž kopiská hnojov, smradu a beznádeje sú vylievané na nás občanov každý deň v riadnych množstvách. Koľko ešte vydržíme?

No a čosi milšie na záver ostáva sa oslobodiť.
Čas veľkých rozsiahlych, ale omnoho nádejnejších dní a rokov sa nenávratne približuje. Nám ibatmíkom ostáva sa priblížiť k ľuďom, ktorí už teraz žiaria, svietia, majú v sebe slnko, lásku a dobro.
S našimi schopnosťami ich ľahko rozpoznáme.
Cez túto krásu, vyrovnanosť, skromnosť a čistotu povedie naša budúcnosť.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s