Zázrak, alebo zimná turistika trochu inak

Pohľady na Oravu, Liptov, Vysoké Tatry, Nízke Tatry či Kysuce vzbudzuje počas konca roka vojenské manévre obyvateľstva. Z miest na dolniakoch či zahraničia sa valia húfy ľudí do prírody, ktorá má mimochodom v zimnom období odpočívať, aby sa zregenerovala.Samozrejme takmer neexistujú turisti, ktorí ako pred pár rokmi vyhľadajú správny vlak a správny autobus a nebudú zhoršovať už aj tak zlé rozptylové podmienky či hlukom vozidiel pohodu a hlavne pokoru v bohatstve našej prírody.
Naivné že!!!
Tu to funguje nasledovne ako vojaci počas občianskej vojny sa navalia všetci do obchodov. Nakupujú a mnohí len zavadzajú či čakajú na vyhlasovanie zliav… Kde je v tomto období ohľaduplnosť, či spolužitie alebo tolerancia no žiaľ v drzosti sprostých rečí, obchodnom ošiali a vo vlastnom neovládaní zdravého rozumu jednotlivých jedincov.Konštatujeme že táto varianta vyspelosti spoločnosti sa žiaľ z roka na rok zhoršuje. Ponúkame skromnosť, úprimnosť, láskavosť či priateľstvo a hneď by tieto hlúpe Zlaté časy “dostali trhlinu.Ale na vianočnom stole či vianočnom pažeráku nesmie chýbať nič! pripomeňme si časy keď ľudia vo svornosti užívali sladkosti vo forme sušených sliviek či iného ovocia a trochy medu. Lebo výsledok je na konci u každého poriadne vidieť. Ako? Dievky ktoré už bez hanby majú aj sto paťdesiat kilogramov či junáci ktorí sediac na riti na super motorke vypadajú akoby prehltli polku svine a nie sú si istý či sa ich tátošík s nimi neprevráti. V čom je merítko vlastných pohľadov do súvislostí keď konštatujeme že sa máme najlepšie ako sa kedy náš mladučký nezničený a nezmaďarčený národ mal. V sebestrednosti a v tom že zo žien sú nie mamky babky, či láskou obalené včely ale Čapkove robotkyne! rozvoj vlastných asociácií necháme na každú či každého zvlášť.
A teraz niečo je možné urobiť aj inak. Ako?
Počas sviatkov sme navštívili destináciu, kde chodila po našej Slovenskej zemi rodina Sašku velikána Puškina.Pohľad do pár dní bol absolútne inorozmerný. Prí asi 12 kilometrovej prechádzke zmiešaným lesom sme nestretli ožratých vodičov za volantmi, porevávajúcich lyžiarov že uhni lebo nezabrzdím ale len jednu žienku za tri hodiny v lese na bicykli. Nepotrebujeme sa váľať dolu zamrznutým ľadovým korytom v lyžiarských strediskách a potom od nás všetkých dostať zdravotnú dotáciu na riešenie zdravotných aj trvalých následkov takejto lyžovačky. Tam v inej časti Slovenska nikto nevytruboval na aute , že sa potrebuje dostať k lyžiarskemu vleku, nikto neplašil zver delobuchmi proste taký prenádherný kľud a ticho.
Pre všetkých zamysli sa človeče a dobrodružne pátraj po zázraku milosti a lásky vyváženej a obohacujúcej či zdravie chrániacej prírody.Užiješ si viac vlastnej meditácie a viac pokory.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s