Mathylda Radosť – pokora – vedomosti – pohoda časť štyri

Predošlý deň počas turistiky nevidomcov nás dosť vyšťavil, lebo príroda  naordinovala krásne predjánske počasie s teplom a slniečkom.
Nastal deň pravdy. Riaditeľky nenápadne informovali o tom ako bude prebiehať test na ostro v plnej prevádzke v strede mesta smerujúcej ku rôznym úlohám, ktoré sme mali správne vyriešiť.   Hlavne ich mali správne vyriešiť naši vodiaci kamaráti, ktorí sa poriadne tešili, že idú do mesta a bude zábavka. Aj bola…
Stručne sa pokúsim načrtnúť čo sme mali všetko obehnúť, zariadiť a vybaviť.
Na štartovacej čiare pomyselnej každý dostal niekoľko podnetov a podľa nich sa vyrazilo. Takže sme šlapali do predajne druhej akosti, kde nám personál prihral Rúcho, bolo nutné predajňu nájsť vojsť dnu ku pultu a ešte  urobiť busines. Celá trať mala svoj unikátny duch smerovaný k tomu, čo sme v predošlých dňoch precvičovali čo sme sa dozvedeli takže rúcho bolo oblečenie hradného pána z Pecky. Pokračovali sme do predajne s potrebami pre našich psov, pamlsky, žranica, postroje iné zvery, tu každý dostal ťavu áno ja som chcel ťavu kolegovci to skúsili s “velbloudom” a rovnako uspeli.  Po vylezení z obchodu nasledovala komplikovaná cestička smerom ku miestnej soche kde sme hľadali aj po štvornožky kameň predstavujúci získanie energie a mal aj svoj duchovný rozmer mlieko svatej Márie. Ku soche ale bola veľmi komplikovaná cestička, s ktorou si môj labradorko s povelmi čo som mu dával neporadil, takže pomohlo skúsené oko rozhodkyne. Nasledovalo veľmi ďaleké prebiehanie krížom krážom po námestí až sme mali nájsť v vinotéku, kde nám milá predavačka podávala vodu z Jordánu, kedže išlo o dobrodruha majitela hradu Pecka, ktorí strávil mnoho rokov na cestách a aj v Arábii.Po obdržaní “vody z Jordánu” na posilnenie červeného vínka nastal cieľ.
My dvojka s Diom len tak  sme začali kopiť chyby, miesto doprava  sme šli doľava a dostali sme dva trestné body. Všetko to zapríčinil “babrák, ktorý hneď po absolvovaní prvých dvoch prekážok mimochodom správne na nás trúbil na ceste.  Stiahlo sa okienko na plechovej búde, kde šuhaj konštatoval pozerám ti na pusu a vidím ako nadávaš “ty hovado čo tu trúbiš” To som ja Tvoj brat z Prahy. Tri roky nikde nikto a v Novej Pake na námestí. Môj čiernochlpko si práve zmyslel, že nastupovať oknom do auta je to najsprávnejšie, aby nemusel plniť moje príkazy no a riaditeľka sa len čudovala čo sa to deje.
Všetci nakoniec dostali pochvaly za zvládnuté preteky a nastalo čítanie postrehov jednotlivými rozhodkyňami.
Smiech, silný smiech a najsilnejší smiech, až ma chytali kŕče do tváre to boli výsledky milých komentárov Hanky, Elišky a Hanky pri našom snažení dostať sa do cieľa. Preteky a pretekári v najhlbšej pohode sa tešili jeden z druhého a to nebol koniec dňa nasledovala “garden party” aby sme boli trochu svetový. Ku tomuto kultúrnemu programu sa nastrojili naši kamaráti do masiek napríklad predajná Dafina z e 55, náš Zorro mstiteľ s trikolórou, športovec Ceilon a kopa ďalších zamaskovaných štvornožcov. Každý prihodil vlastné duchovno a bola u toho celkom milá slávnosť. Nasledovala činnosť na ktorú sa  psíci najviac tešili a to jedenie pečených klobásiek slaniny, jablčok, ale aby nenastali poruchy na kožuchoch dostali po dobrote a šli spať na svoje pelechy.
Ani v posledný deň nás šéfky nešanovali prišiel po raňajkách autobus a poďme za plnej prevádzky chodiť po neďalekom meste Jičín. Rôznorodosti okolo obrubníkov, obchodov suvenýrov, cukrárničky lekárne predajne obuvi , ale aj odevov, či vyberanej Rumcajsovky a višňového likéru bolo dostatok a podiv sa svete nikto sa nestratil. Na poslednom obede v hoteli sa prečítal list, s ktorým všetci súhlasili ako poďakovanie personálu, že sa o nás kuchárky, čašníčky a upratovačky vzorne starali.. Pyrhovu korunu sláve nasadil majiteľ, ktorý bol presvedčený, že okrádať slepcov je také kapitalistické také demokratické! O čo šlo? Pri vysokých teplotách bola vonku terasa, kde sme sedávali a dopĺňali tekutiny. mali v ponuke pivo osem a jedenásť stupňové. už neviem aký bol finančný rozdiel, ale majiteľ sa ukázal ako správny obchodník objednali sme si jedenástku nalial do vrchu osmyčku a penu spravil z jedenástky! Pozorné oko jedného s našich trpezlivých sprievodcov to odhalilo. Nuž hneď mi prišlo brať valaštičku pobrusiť ju o žulu a ako talibanci uťať zlodejovi ruku!
Podvečer posledného pobytového dňa nastala nostalgia, plány už boli prekonané a tak sme sa ako správny kŕdeľ zhŕkli všetci na pavlači. K slovu sa v striedmej miere dostala aj višňovka niekoľko posledných výmen skúsenosti kolegovci v chlpatých oblekoch mali dovolené všetko tak si aj pobrechali do hory, ponaháňali sa po izbách čo to zožrali pánom zo stolíkov a prišla chvíľka na rok sa znova plný radosti a túžby po vedomostiach stretneme.
Je zrejmé , že pozitívna tvorivá energia sa ušla každému a preto budú pretrvávať celý čas len tie najčarovnejšie a najhodnotnejšie spomienky.
Ako doplnok by som pre trpezlivé usmievavé, ale aj prísne žienky organizátorky navrhol titul “Národný dobrostrojiteľ”
Aby sa tituly neodvíjali len od  miestami zbesilej histórie, ale mali aj kvalitný a ľudsky pochopiteľný rozmer súčasnosti.
Vďaka Vám Mathylďáci!

ibatma

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s