Myš v tlame???!!!

Aj s veľmi neprirodzenou skutočnosťou sa človek môže stretnúť v živote.  Ideme si s mojím vodiacim psom barónkom to čiernym labradorom po svojich obvyklých chodníčkoch. Po vybehaní sa na štadióne za loptičkou už uznal, že dosť a vykročili sme k domovu. Neprešli sme ešte veľký kus keď ma oslovila pani s hlasom plným obavy a strachu nie o život ale o seba samú. Prekérnosť vzniknutých informácií posúďte sami:
S hlasom dosť podobným rezignácii začala: ” mám takého psa ako vy, len ide o hnedého o trochu väčšieho labradora.” Príbeh ktorý opísala berie dych a je aj svojím vyvrcholením poriadnou zábavou pre toho kto nemal možnosť sa potýkať s niečím podobným.
Pani pokračuje, chápem, že mačky keď okolo domu chytia myš často ju len omráčia a hrajú sa s ňou niekedy dlhé hodiny. Keď ich to prestane baviť myšku zakusnú a položia na rohožku alebo ak sú v diétnom režime sami zožerú. Nuž ale pes?  Kultivovaný aj keď schopný zožrať všetko distinguovaný labrador s očami ja nič ja muzikant?
miláčik rodiny je od mladučka zvyknutý behať po blízkych poliach a lúkach v tom by nebol žiadny problém, ale teraz to príde pri ceste domov obyčajne za horúceho leta mal jazyk až po zem a tlamu otvorenú, no teraz kujón jeden vymyslel si spoločnosť iného druhu.   Asi naznal, že sa mu nedostatočne venujeme tak vymyslel to, že po behoch na poli po preňúraní množstva kopcov po krtoch, dierach po myšiach , pelechoch zajacov mu napadlo nenápadne si vziať jednu myš do papule a doniesť ju pre zábavu v zavretom pysku domov do domu. Tam ju pustí , nie je v strehu ako mačka, takže mu myška poľahky utečie. No a nočná mora dvoch týždňov naháňania myši sa začne. Od mala mala milá dáma nedobrý pocit z blízkosti tohto tvora prírody a ešte ho lapať po dome? Raz bola v kúpelni, raz v sporáku , pri chlebe dokonca pobehovala po stole no a celá rodina striehla mlátila ale šikovná myška zdrhala a zdrhala. Nakúpila pascí mnoho druhov a po dvoch týždňoch sa im podarilo myšku lapiť. Mysleli sme si , že sa dostala do domu cez otvorené dvere tak sme sprísnili režim a dávali tuhší pozor. Týždeň na to, keď sme hlodavca ulapili znova doma podobná situácia , ale táto myš bola menej nadaná na úteky a po troch dňoch sa lapila do pasce. rodinná rada hútala a hútala kde môže byť problém a naša hnedá Any labradorka sa tvárila, že ona nič.Na tretí raz keď sme sa vracali z prechádzky a utierala som jej laby pre zábavu Any vypustila myš už v  predsieni a to rovno zo zavretej papule. Šok ktorý ma tam postihol mi nedovolil ani len hláska vydať skúsila som myšku prihlušiť dáždnikom, ale táto bola odolnejšia zdupkala a deväťdňová mora znova nastala. V domácnosti sme sa bavili len o tom, kde ešte nastavíme pascu a privítali sme v dome aj mačku. Žiaľ aj tak to trvalo tých 9 dní. No a záver Kubo raď!
Milej pani sme aj poradili ukázal náš barónko ako sa je možné naťahovať o to či bude mať na tlame náhubok alebo nie. Najskôr tento moment doznal výhry, lebo sa pani už viac neozvala.
Nie nadarmo je pes domestifikované zviera či domáci miláčik preto myši nemyši.

ibatma

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s