Ostrovid – Ako sa štepí na veterine.

Bola to novinka, keď oči preštudovali dátum, kedy vypršalo štepenie psíka proti besnote, paravoviróze, či poslancom v Euro, alebo národnom parlamente.
Ešte skôr kým prekročíme hladinu vyššieho poznania, upriamujeme pozornosť na, pre ženy, mužov a deti, bohu dobrotivú činnosť pána Fillu.
Ide o filantropa vybaveného nezlomnou vôľou bojovať s farmaceutickými špekulantmi, ktorí do nás ládujú štepenie za štepením.
Jeho stránka s touto rozsiahlou formou poučení má adresu: http://www.slobodavockovaní.sk .
Každý človek prahnúci po vedomostiach, má možnosť iného pohľadu v dostatočnej kvalite.

Takže štvornohý barónko s veľkou radosťou naskočil rybičkou do auta, bez toho, že by vedel, či cítil, akú šlamastiku sme mu pripravili v tento deň. Keďže za zimných radovánok typu snehové jazyky, snehové záveje, cesty zaviate snehom, vyvalené kamióny hore nápravami, radšej poskromnejšie posedávame doma, bola táto prvoročná cesta spestrením.

Pristavili sme bieleho tátošíka pred bránu veterinárnej kliniky a s radosťou vybehnuvší ostrovid sa mierne zháčil pri natiahnutí okolitých pachov do svojich nozdier. Bol ale šikovný a bez ťažkostí našiel bránu, potom bránku a vstup.
Najprv si to nasmeroval do stajne s koňmi, čo ak by sme mierili práve tam. Nasledovali klietky s inými kuvikajúcimi či kvíliacimi tvormi a až oči ho nasmerovali správnym smerom do ambulancie veterinárneho lekára. Pri vstupe sa zdalo, že má v nosných dierach zastrčené cigaretle, alebo si nasadil plynovú masku. Jeho dych nabral vysoko rezonančnú frekvenciu a šúchaním náhubku o podlahu čakárne jazdil od rohu k rohu, od sedadla ku sedadlu. Ešte šťastie, že tu nikoho nebolo. Keď sme si prešli tri štyri kolieska okolo čakárne, tak sa ukľudnil a súhlasil s povelom sadni.
Ako dobre vypečený ostrovidko hneď ukazuje, že piškótiky pre prípad vzorného správania by boli ten naj balzámik na zdesenie, kde som sa to dostal?!
Ešte horšie zapôsobilo zavytie. Také srdcervúce, omnoho menšieho kolegu so štvornohým podvozkom spoza dverí a svojom naježenosťou ukazoval, že si aj on brechne ak nenastane kľud. Konečne párik, dáma plus čosi ako pucvola, aby mi tieto malé brešúce sa nezvládateľné plemená odpustili, ale žiaľ ich šéfi svoriek si nevedia s ich správaním poradiť.
Prišla dievka veterinárka a dala šancu – vojdite. Inak kľudný Dio vyrazil ako po dostihovej dráhe, ako si chcel prezrieť celú kanceláriu, či to bola ambulancia prvého kontaktu. Samozrejme sa zastavil u stolíka a strčil papuľu do tašky zasunutej v stole. Veď je Labrador a má svoje finesy. Keď už uchlácholil svoju zvedavosť z čoho že to jeho predchodca tak skučal, nastali otázky. Ako sa voláš, ty nový šuhajko ostrovidko? Zapísala sa aj preregistrácia info čipu, ktorý mi vpálili do krku a po týchto prvých zoznámeniach prišlo k obhliadke nášho fešáka. Nerobil hanbu a temperamentne ukazoval, že príjemný hlas v ordinácii na neho pôsobí tým najľudskejším balzámom. Dvojnohý zakopávač, ktorého musím všade vláčiť konečne porozprával všetky podstatnosti a nenápadne, čože to ide od zadu tá veterináročka, čože čože, akoby som sa len najlepšie obzrel a vyšmykol nastávajúcej situácii? Ale ulapili ma kliešte, tie čo poznám. Sú to jeho, vežiakove. A to radšej srandy nabok, aby nebolo po kožuchu. Pich pich pich mi do chrbátika. Využil som svoje schopnosti súce ku čomuoľvek a šklbol som, podskočil, nadhodil a zapískal ako vorvaň pri naháňaní kalmárov v oceáne priamo do svojej mnoho tonovej papule.
Našťastie to nepokračovalo. Zrazu akí boli na mňa dobrí. Čo majú besnotu, či psinku? Blesklo mi mojou psou hlavou.
Ešte mi ten zverák papuľu otvára a ukazuje svoje zuby. Čo svoje, moje. Najmä jeden, ten čo som si špičku o bukovô polienko načal ešte na jeseň.
Dobré, dobré a tri razy dobré. To sme si všetci vydýchli. Ani neviem ako rýchlo som sa pratal pomedzi novopríchodzie brešúce malé a aj veľké psiská, vlčiaky či iné davy do autíčka. A potom šupky šupky domov.
Všetkým čo váhajú sa začať starať o svoje zdravie to odporúčame. A ako že na to bnp? Predsa samoštúdiom a konzultáciami so skúsenejšími.
Lekári a sestry sa potešia a ostane im viac na ich svetové platy.

Sledujte, sledujte. Už čochvíľa zima dostane ranu od širokej voňavučkej, život očisťujúcej starosvetskej Vesny.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s