Vianočný vinš.

Pár posledných dní smerujúcich ku koncu tohto roka má všakovaké prívlastky.
Pod jedným z nich je aj Majský kalendár a jeho 21.12.2012. Nuž, čo týmto dátumom mysleli tí, ktorí nemali laboratóriá na kontrolu vírusov a baktérií nemali urýchľovače častíc a nemali jadrové ponorky či elektrárne. Mali ale svoj svet, svoju prírodu a svoj okamih bytia. Máme ho teraz aj my. Ako preklenúť tento stav? Nuž svojsky. Každý jedinec je schopný vyvinúť obrovský potenciál energie ktorá je nemerateľná, nepreplatiteľná, neodcudziteľná a nezdaniteľná, a tou je láska.

Mier pokoj a pohoda sú základom vyžarovania energie najčistejšej, a tou je láska.

Veď čo má láska so schvaľovaním rozpočtov na zbrojenie, čo má s tým láska, ak liehom opojený vodič vyrába svojimi premyslenými skutkami žiaľ, kde je láska, ak nám tu médiá klamú, ak naše malé dietky, ale aj dozrievajúca mládež nemá vzory, nemá prácu, nemá radosť z toho, čo všetko je ako jednotlivec schopný dokázať?
Odhliadnuc od spoločenskej štrajkovosti, ktorá je žiaľ v niektorých prípadoch realitou, ale skovať sa všetci za skutočnosť porovnateľne neporovnateľnú trebárz aké sú platy v západnej Európe a aké sú u nás v dvoch povolaniach, ktoré sa posúvajú do polohy nie hypokrata, či komenského, ale dvojsvetovovojnovýh nadľudí. Odskočila im zo životného intervalu pokora, súznenie a kde tu môže človek hľadať lásku akú premárnenú, alebo podplatiteľnú akú? Hladina rozčarovanosti je každým rokom ku jeho koncu preobrovská, a preto sa každý teší na nový dátum, nový stôl a nový začiatok.
Každému jednému odporúčame bilancovať. Bilancujte okamihy dobra, okamihy správnosti, ale aj okamihy podlosti, klamu a lží, a ak z nich vyletia kladné pozitívne siločiarky, je povzbudenie do nových zajtrajškov o to silnejšie.
Vinšík.
Očistite svoje duše, očistite svoje telá, očistite svoje okolie.
Ako? Jednoducho láskou. Má silu, má prostriedky a má merateľné výsledky.
Očistite svoje srdcia, očistite svoje ruky aj chodidlá, aby nešliapali po iných, ale hojne a plnosrdcovo ponúkali mier a lásku.
Očistite svoje myšlienky, očistite svoje vedomosti, očistite skúsenosti. Očistite každý svoj neurón tak, aby pripomínal čistú neskorumpovateľnú, neuplatiteľnú šedú kôru mozgovú naplno fungujúcu, naplno vyživujúcu každý jeden organizmus tejto zeme.
A čím? No predsa svojou vlastnou nikým neulapiteľnou láskou.
Zahĺbte sa všetci do seba. Malí, mladí, starkí a ešte starší, podajte si ruky.
Podajte si objatia a naša matka zem všetkým ukáže, čo s takými bytosťami v ľahkom súznení je schopná vykonať.
Radujete sa z príchodov aj odchodov. Prijímajte čaro okamihu v tom ktorom sa nachádzate, zahoďte strach, nemoci, podlosti a ukážte svetu, susedom, vesmíru, žiariace srdiečka.
Ako to dosiahnuť? Vlastnou láskou.
Želám všetkým aby budúcnosť bola pre každého vrúcna, láskavá, aby bola milým prekvapením, tým pozitívnym mravenčením, keď človek prekoná sám seba.
Autori.
Ibatmíkovia matky Gaje.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s