Tri dni štátnych sviatkov – Vianoce.

Ľudia sme na tejto zemi rôzni a veľmi ľahko podliehame tlaku novinárskych slovíčiek, ktoré nám perspektívne mimoriadne emotívne vstupujú aj za dvere našich domov a bytov.
Ešte pred časom šialených nákupov sa mi dostalo možnosti prejsť niekoľko multi poli makro hypo super búd na nákup tovaru.

Všade vládol zatuchnutý smradľavý vzduch, ktorý moje pľúca, ako dôležitý orgán v mojom tele, vyhodnocovali ako nebezpečný!, nebezpečný umelý vzduch kántriaci alebo rozmnožujúci baktérie proste pohyb bez slobody ako v igelitovom vrecku.

Užasínal som, stretaním mladých mamičiek s minidietkami, ktorým plnými dúškami tieto Slovenské devy dopriavali úmelého smradu!
Môžme sa zamyslieť nad poslaním matiek v tejto dobe, či je v tom aby si nárokovali vyššiu materskú, alebo v tom že vychovajú zdravú duchovne vyspelú generáciu?

Nuž mladé mamičky zamyslite sa, či vás vaše mamky vláčili po obchodoch a celé víkendy ste nič iné nerobili len kopírovali pohľady po regáloch na tovaroch, ktoré si aj tak zväčša kúpiť pre nedostatok zdrojov nemôžte.

O čo sú chudobnejšie dnešné deťúrence, keď skončia s multimédiami sedieť pred obrazovkami to preto , aby zaliezli a dali pokoj. Kedy sa chcú tieto bytosti naučiť pracovať, študovať je lepšie keď nezvládajú tieto základné životné skutočnosti chodiť s nimi k psychológom?

Asi nie mladé mamky a mladí otcovia preberte sa neberte deťom detstvo, fantáziu, pohľad do neba a nie na regály či monitory.

Ku kritike musí nasledovať aj návod čo kde a kedy?

Určite po pobyte v týchto obchodoch nebudú naše dietky zdravšie a tu je hlavný rys poslania rodiny. Vychovať nie deti zatvorené v nemocniciach preto, že rodičia nevedia čo si počať s ratolesťou, nemajú vedomosti ani skúsenosti ako privinúť do rodiny harmóniu a lásku, dva to najliečivejšie prostriedky bez lekárne a farmaceutického priemyslu!
Takže mamky vezmite deti radšej na bábkové divadlo alebo do prírody. Stačí len kúštik za mesto. Mimo smogu a smradu z áut a mikro-prachu ktorý je omnoho nebezpečnejší ako vôňa dreva pri opekaní slaniny či špekáčikov.

Vytrhnite dietky z biedy školstva, ktoré nedokáže vládnuť ich svetu smerom k tomu, aby vyrástla zdravá nefajčiaca, neslopajúca a nedrogujúca generácia, lebo majú málo na výplatu lebo majú málo prázdnin…

V láske vyrastajúce dietky vijúce čajíky vlastnými rukami nazbieranými bylinkami, usušenými a podávanými ako dar našej kráľovnej matky zeme. Ovocie, medík, zeleninka, obilniny, mlieko od kráv nie z pakľov, bravčová masť, originál chlebík a zdravotníctvu znížime náklady na desatinu. Človek je predsa na svete preto, aby bol zdravý a nie stál v čakárni u lekárov rôznej kvality…

Hranolky s kečupom či pizza ale aj iné lákadlá ako pravidelný prijem stravy je hlúposť, nedovzdelanosť a škodenie vlastnému organizmu.

Predkovia naši žili veľmi veľmi skromne, ale aj tu je kopa historických cigánstiev, lebo tu sú pyramidky staré 5000 rokov tu zasa 60 000 rokov a tu nájdeme pozostatky z mamutov zmrznuté v čerstvom stave ich mäso či tráviaci trakt alebo len tak kamienky s vyobrazeniami našich predchodcov vo veku aj 350 tisíc rokov.

Položme si otázku aké mali ľudia vtedy Vianoce? Vštepitelia sa nám snažia nahovoriť že sme jedineční neopakovateľní, žiaľ racionalita týchto mentálnych prejavov je minimálna. Každý muž žena či dietky majú tri dni na to, aby sa zamysleli nútili mozog k aktivite ktorá prináša zdravie milú ohľaduplnú myšlienku a racionálny výsledok.

Učme sa po celý život. Obyčajná ale otvorená láska ku svojmu daru od prírody – telu stačí na to, aby človek dokázal žiť v zdraví a pri príležitosti Vianoc si práve zdravie želáme najviac.

Nerobme z toho slovo ale čin či sprostredkujúci radosť a milosti plnosť ku vlastnému organizmu na sto percent budeme zdravší energickejší a spoločensky očarujúcejší.

K celebritám, ritám eritá či iným nad lementom len toľko: pozlátko spadne mediálny smrad zmizne a ostane čo? Nenávisť? Zloba? Zášť? Úzkosť? nuž história nám priniesla jesť do polo sýta a piť do polo pyta k tomu život nie v apartmánoch nie v rozhadzovaní prostriedkov, nie v okázalosti, ale skromnosti – skromnosti a ešte raz skromnosti a to sa chcem vyhnúť negativizmom súvisiacim s poškodzovaním štátu a občanov ekonomickými nástrojmi.
Aké je to jednoduché nemať v bankách žiadny úrok potom by nemohli naftohltúni zvyšovať ceny ani elektrikári špekulovať koľko z nich ešte vytiahneme a nemohli by ani obchodníci len tak nadhadzovať prihadzovať a robiť bežný tovar človeku nedostupný!

Kde tu boli pred pár rokmi chudobní? Kde tu boli pred pár rokmi bezdomovci, kde narkomani, kde samovrahovia, kde vraždy, kde toľké krádeže? Kde?

Nie je to na zamyslenie? Musíme odomknúť svoje hlavy a presvedčiť sa, že dokážeme nájsť riešenie aj v týchto otázkach. Ako – banky nepotrebujú žiť z úrokov no to by ste videli ten vypustený smrad novinármi skrachujeme či čo to všetko bude, ale pred nedávnom nám banky tento luxus dopriavali bez znehodnocovania peňazí či základnej ceny práce.

Určite len poriadne zemetrasenie v bankových ústavoch umožní nepokračovať v “v humanitárnom bombardovaní” kohokoľvek a kdekoľvek lebo povie, že dolár je dukát nie zo zlata ale len z prachu a možno smradu rotačiek ktoré neúnavne kdekoľvek na svete ponúkajú túto menu v hodnote, ktorú nemá už viac desaťročí.
Nuž kde je prostredie ktoré by človeka primälo vidieť život pozitívne?

Iba v rodine medzi priateľmi ktorí si dokážu uvedomiť lásku a pozitívnu moc obyčajnej čistej neporušenej neskorumpovateľnej myšlienky. A toto bude základný kameň našej novej spoločnosti plnej nehy, porozumenia, ohľaduplnosti, tolerancie, sympatií, pozitívnych emócií, hlbokého poznania, neustávajúceho vzdelávania, prenášania čistej krásnej teplej a láskavej energie z našej kráľovnej matky zeme!
Tak jásajme, tak primerane hodujme, tak nezabudnime že nie sme na svete len my v tieto dni!

A čo po troch dňoch? Buďme lepší na seba, lepší na okolie, lepší lepší a ešte raz lepší len tak prinútime spoločnosť vyjsť z pripravovanej biedy a paradoxu honoru!
Rada na záver: ak sa nechcete dolámať, ak nechcete koštovať lyžiarsku palicu prepichujúcu moje odeby či kožušinu skúsme to inak, bez rámusu, bez reproduktorov.

Omnoho omnoho slobodnejšie na bežkách ktoré neničia svahy, nekántria buldozéry kopčeky, aby spĺňali kto vie ako a kedy stanovené parametre. Kde a v čom je rácio?

Je to lacnejšie, šetrnejšie a skromnejšie! K takémuto poznaniu sa dodrkotal Váš slepý spolupútnik milujúci prírodu a uctievajúci kráľovnú matku zem!

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s