Inovať, ostrá, špicatá, okrúhla, ale studená!

S trojčlenným kolektívom dobyvateľov pokoja v duši, či čerpania aspoň útržkov čerstvého vzduchu sme sa vybrali na pochod.

Neboli to milované Tatry, neboli to strmé chodníky, neboli to rokliny, kde naše pozoruhodne nastražené uši počuli pospevovanie tetrovov, či trúbenie jeleňov. Išlo o kategóriu úteku z mesta do čistejšieho nesmogového prostredia so stupňom náročnosti pochôdzky po lúke.
S veľmi vlažným tempom sme vzali zo sebou ďalších kolegov, pre ktorých je kategória vidieť iba snom, či obrovskou nádejou do budúcnosti.
Mierne podpodkýnavanie, či vykrúcanie členkov na všetky strany nemohli byť neprekonateľným handicapom. Nakoniec aj keď nás strašili, že všade sú svorky vlkov, či hladné bručiace medvedíky, sme túto česť zo stretnutia neabsolvovali. Akoby nám chceli spríjemniť cestičku všetci tí, čo sa odhodlávali a radšej ostali doma v teple pri televízore, či rádiu, alebo v  hlúpom obchodnom centre. Bohatosť nášho počinu bola hlavne v tom , že sme sa prekonali a upustili od pôžitkov a pridali kúštik náročnosti. Po asi dvoch hodinkách  sme sa v kľudnom tempe prechodom Martinského lesoparku dostali do zariadenia, kde nás jeho majiteľ vítal aj s informáciou, že ponúkajú blahodárne pôsobiacu kapustnicu a fajné varené vínko. Neodolali sme a okoštovali dobroty našich predkov, ktoré si uchovali generácie  ku svojmu prežitiu. Postriebrená inovať nás sprevádzala celou cestou a s radosťou, že sme unikli aspoň na chvíľku každodennému stereotypu, kríze, štrajku lekárov, podvodom v bankovníctve – všetkým spoločenským hnusnostiam, ktoré vlastne brat ani sestra vo svojom živote nepotrebujú, sme sa vracali domov. Je čas zamyslieť sa nad prioritami a urobiť v nich poriadok. Tešíme sa na ďalšiu prechádzočku až napadne snehu a naše kroky povedú cestou necestou.
Prírode a priateľom z “iba tmy” patrí poďakovanie za niekoľko hodín v jej lone.

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s