Ako na turistiku?

V prvom rade je odhodlanie niečo robiť pre zlepšenie  kondície a následne polepšiť stav vlastného zdravia na všetkých úrovniach.
Postupne sa dostaneme k rôznym štýlom turistiky občanov s “IBA TMOU” vysokohorská, horská, lúčna, prechádzková.
Termín tejto akcie bol 22.10.2011 a cieľ chata Pod Červencom, až Babky. Ráno pred nástupom vrcholového družstva sme neverili odhodlaniu, že dotyčný cieľ, aj keď nie tuho náročný, aj  dosiahneme. Stalo sa a trpezlivý dvaja sprievodcovia stúpali po modrej smerom na Sivý vrch. Na rázcestí sa dostavila zelená a po pár hodinách  prvovýstupu v tomto zložení sa objavuje aj  chata Pod Červencom. Trošku zrekonštruovaná s príjemným chatárom. Nasledoval zostup dolu a očarujúce posedenie po prekrásne strávenom dni tak isto padlo vhod.
Čo k tomu okrem odhodlania treba? Obuv treková stačí ak pôjdete po súbežnej horskej ceste, ak lesným chodníkom, tak pružné vybramky, hrubé podkolienky, aby nedošlo k zbytočným poraneniam. Do vaku uterák tričko na prezlečenie, čosi na jedlo, tekutiny, čokoládu a to najhlavnejšie trpezlivého, v horách skúseného, sprievodcu.

Držím sa palice a druhý koniec má v ruke sprievodca, ak sú jamy tak znie povel dolu ak sú schody tak hore a tak to ide krok za krokom v druhej ruke druhá palica, a by sa kontroloval breh, alebo aj jednoduché vpravo priepasť desať metrov…Ideš? Terén bol mierne zasnežený pod ním trochu ľadu bolo nutné byť ostražitý! Ešte dôležité: na rukách rukavice. To pre prípad, že koordinácia pohybu v súlade s terénom má svoje riziko a aj podnety k tomu aby sme ich prekonávali. Bližšie informácie ako na to? v diskusii! Záver horám a naším milovaným Tatrám zdar!

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s